Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 16.06.2024 10:52

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 48 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Mis siis täna juhtus? Elame ennast välja.
PostitusPostitatud: 05.06.2009 22:37 
Kasutaja avatar

Liitunud: 24.06.2008 21:16
Postitusi: 682
mkb kirjutas:

ma ple kunagi aru saanud, on siis neist prillidest, kinnastest, spets sussidest, liibuvast kostüümist ja muudest asjadest kasu ka ? :D 5 aastasest saadik lühikese püksiga ringi lasknud :)
Sama siin. Sügisel saab 4 aastat GT ostmisest täis, sadulast tagapool olen KÕIK välja vahetanud, samuti pedaalid jm pisem mudru, plaan taha 2.6 slikk osta ja jälle rahu majas.
Tõesti võistlemas ma ei käi, aga päevas kerib küla vahel kärutades vähemalt 15 km odomeetrile otsa ja neist "liibuka meestest " ka üldiselt maha ei jää.


Pm sama siin. Minu GT on küll "tsipa" vanem. Üllatavalt hästi on vastupidanud. Kuid juppe on ikka räigelt välja vahetatud, selle eest on ta retsi ka saanud. Mõnel sellisel väiksemal üritusel olen ikka võistelnud ka.
Sõidu varustusest on, pikematel otstel kindad ja vahest ka kiiver. Külavahel tiirutades ei kasuta midagi, endal lihtsalt mugavam :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Jalgrattaga liiklemine, varustus jms teema
PostitusPostitatud: 06.06.2009 02:15 
Kasutaja avatar

Liitunud: 04.09.2007 21:07
Postitusi: 1085
Asukoht: Tallinn
Blacku kirjutas:
Aga millest alustada, et teha maastikuratas asfaldile sobivamaks? ....


Tegin just kahest ülikooli-sõitmise-jalgrattast (vedelesid ühika keldris pmselt :D) + ebay (lenks, sadul) endale ühe
PiltPilt
Raam on küll nats raske, kuid see-eest on kõva fiiling :D Mulle meeldib.
Ega peale rataste pole tõesti palju enam muuta, ainult kõik ülearune kraam maha visata. Pöörleva massi vähendamine hakkab vaikselt juba maksma minema vist?

_________________
https://www.facebook.com/estoniancarimport // http://www.eci.ee
http://www.gazland.ee - parima kvaliteedi ja hinnaga gaasikütuselahendused Sinu autole! Tule külla ja ära maksa üle kütuse eest!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Jalgrattaga liiklemine, varustus jms teema
PostitusPostitatud: 06.06.2009 06:59 
Kasutaja avatar

Liitunud: 15.11.2007 15:40
Postitusi: 362
Asukoht: Tartu
SpikeBMW kirjutas:
Üleüldiselt võiks kõik need "kiired trennimehed" linnadest tuld tõmmata. Minge maanteedele rassima. Mis trenn see ikka on kui iga paarisaja meetri tagant foori taga pead seisma jääma.
Ja maanteedel võiks ikka sõita PAREMAL pool tee ääres, mitte keset kusemist vastassuunas.

Suures pundis maanteel sõitmine on minu poolt tervitatav kui veel "ohutusauto" taga sõidab. Vähemalt üks möödasõit. Aga need kuradi harrastustilkurid kes kolme või neljakesi terve sõidurea blokeerivad. Munnikari ma ütlen.

Kedagi alla ajama just ei hakka, aga uksega tahaks vahest ikka panna.

Ja pidage meeles LE ja LS kehtivad kõigile k.a. velomehed.

Selleks, et maanteele jõuda on tihtipeale vaja ka läbida osake linnast-kõlab ju loogiliselt.Enamus rattureid üritavad kkagi sõita tee servas(puhtalt ohutuse mõttes), kuid vahel on teeserv nii p..sses, et näiteks MNT rattaga on seal võimatu sõita.Ja on siis tõesti sul nii kiire pidevalt,et võimatu on hetkeks hoog maha võtta ja teha üks ohutu möödasõit? Ja jalgratturi nägemine tekitab sellist ängistust,et tarvis kohe uksega lüüa? Natuke rohkem tolerantsust palun...Sõidan ise ka rattaga pea iga õhtu mõnikümmend km ja üritan autojuhte võimalikult vähe segada, kuid mõni tüüp lihtsalt erekteerub ratturit nähes ning tekib vajadus signaalitada,lähedalt mööda sõita jms idiootsust teha...ilmselt tegemist alaväärsuskompleksi maandamisega.Muidugi leidub ka rattureid, kes nimelt sõidavad sõidutee keskel.

_________________
www.keremeister.eeSoomes-AM Automaalaamo Niittytie 27b Vantaahttp://www.facebook.com/amautomaalaamotel +358465524001


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Jalgrattaga liiklemine, varustus jms teema
PostitusPostitatud: 06.06.2009 09:48 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 09:41
Postitusi: 2771
Asukoht: Tallinn
Tsiteeri:
Üleüldiselt võiks kõik need "kiired trennimehed" linnadest tuld tõmmata

Üleüldiselt võiks kõik bemmidega rullnokad sõita kuskil Kapakohilas külavahel, kus on nende koht, linnas pole vaja tekitada ohtlikke olukordi - jalgratast nähes läheb teil ju jalg vedelaks ja mõistus kaob ära.
Mõttetu vaidlus ju. Rohkem sallivust ja pole probleemi, kõik mahuvad sõitma.

Tõnu

_________________
Driven by goa ::: Caraudio.ee
Alla V8 mootoriga võite muru niita


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Jalgrattaga liiklemine, varustus jms teema
PostitusPostitatud: 06.06.2009 12:49 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.01.2008 13:47
Postitusi: 869
Asukoht: E/T
absoluutselt ei muutu jalg vedelaks. sõidan ise ka aegajalt õhtuti paarikümne km-se ringi. ja millegi pärast suudan ma seda teha ohutult nii endale kui ka teistele. st paremal pool sõidutee ääre eraldusribast.

kui mu kodulinnas on võistlused(peaaegu üle nädala) ja tänavad suletud, siis üritan autoga liiklemist vältida puhtalt ohtutuse pärast.

mõned nädalad tagasi juhtus selline lugu, et just järjekordsete võistluste päeval hakkasin linnast ära sõitma ja oh ebaõnne, minu trass ühtis velokate trassiga(nemad tulid vastu). ühes pundis, mis vastu tuli võis olla u 50 ratturit, kellest 1 suutis sõita minu suunavööndis u 1m teepeenrast. alguses võtsin küll hoo maha kuid kuna tüübe ei mõelnudki enda suunavööndisse tagasi minna, siis milleks mina pean tee äärde kruusa peale sõitma või üldse seisma jääma? kui talle ükskord kohale hakkas jõudma, et minu kiirus kasvab lähenedes sai ta väga edukalt tagasi oma suunavööndisse ja nii uskumatu kui see ka pole ta mahtus sinna ära.

mina arvestan ratturitega täpselt seni kuni nemad arvestavad autojuhtidega.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Jalgrattaga liiklemine, varustus jms teema
PostitusPostitatud: 09.06.2009 14:42 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.01.2005 16:34
Postitusi: 6334
Panin end kirja järgmisel kolmapäeval toimuvale kolmapäevakule Pirital: http://www.kolmapaev.ee/index.php?optio ... &Itemid=53
Esimene võistlus, ettevalmistus ja vorm nõrgapoolne. Eks paistab mis saab. On keegi siinsetest ka sealt osa võtmas?

_________________
4WD igapäevasõiduks, FWD töötegemiseks, RWD pühapäevasõiduks


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis siis täna juhtus? Elame ennast välja.
PostitusPostitatud: 09.06.2009 21:48 

Liitunud: 23.02.2004 19:12
Postitusi: 3
Asukoht: Harju
parm kirjutas:
Tere,

Teile jalgratturitele veel üks jutt, juhul kui te sõidate autoteel ning kõrval jookseb jalgratta tee, ärge saage pahaseks kui ma teile tagant otsa sõidan või proovin teid peegliga müksata. Sest mina autoga jalgrattateele ei roni ja ärge teie ronige oma velosipeedidega sinna, kus sõidavad 2 tonnised metallkastid. Jalgratta tee puudumisel mõistan teie muret ning proovin teid võtta kui võrdväärset liiklejat, kuidas samas ei garanteeri midagi peale kiirelt möödumise ja teist kaugenemise.

Erinevalt enamusest, mina näen liiklusmärke ka tee kõrval ja seal kus tavainimene ei näe ning olen LE,LS ja muude seadustega punktipealt kursis ning võin peast teile paragrahve tsiteerida, kui te auto rataste all oigate.

Minul ei ole kaastunnet rumalate ja ignorantsete inimeste suhtes ning kasutan kõiki võimalusi ära, et neile "keerata", kui nad on saanud hakkama mõne asjaga, mis on nende enda rumalusest ja ignorantsusest põhjustatud :)

Olavi

ps. Ärge arvake, et ma tühja koha pealt rebin, vahest sõidan päevas rohkem kui 2 korda linnast Viimsisse ja tagasi. Olen näinud Pirita tee ääres jalgrattureid autoall, kapotipeal, teeääres võsas, teepeal pikali, ratas ümber kere ja kõikides muudes positsioonides. Te lihtsalt ei jää ellu pikemas perspektiivis...


Kui mõni kodanik ennast selle mehe kapoti pealt leiab, siis tuleks see tekst siin ülesse otsida uuesti. Kiidan tublit seaduste tundjat.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Jalgrattaga liiklemine, varustus jms teema
PostitusPostitatud: 12.06.2009 09:39 

Liitunud: 14.02.2006 22:29
Postitusi: 158
Jälle on tagasi kõlks, mis kostub kui pedaal alla vajutada kergel väntamisel, kui jõuliselt pedaalida, häält ei kostu. Vahepeal pärast õlitamist kadus hääl ära, aga nüüd on tagasi, kett kuhugi vastu ei käi, tagurpidi väntamisel häält ei tule ja käikudest ei sõltu. Vabajooksul on hiirvaikne. Peaaegu igal vändatiirul teeb seda.

Mida võiks kontrollida?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Jalgrattaga liiklemine, varustus jms teema
PostitusPostitatud: 12.06.2009 09:56 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.02.2005 12:47
Postitusi: 3594
Asukoht: Tartu
sc0u7 kirjutas:
Jälle on tagasi kõlks, mis kostub kui pedaal alla vajutada kergel väntamisel, kui jõuliselt pedaalida, häält ei kostu. Vahepeal pärast õlitamist kadus hääl ära, aga nüüd on tagasi, kett kuhugi vastu ei käi, tagurpidi väntamisel häält ei tule ja käikudest ei sõltu. Vabajooksul on hiirvaikne. Peaaegu igal vändatiirul teeb seda.

Mida võiks kontrollida?


Äkki vända laager? (Jalgrattavända)

_________________
2018.Datsun masuudipress CVT. 1988.Turist, manuaal. 3 punnvõrri.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Jalgrattaga liiklemine, varustus jms teema
PostitusPostitatud: 12.06.2009 10:07 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.12.2008 18:34
Postitusi: 521
Asukoht: kergelt švipsis
keegi kuskil töötab ka kust odavamalt hoolduseid ja asju saaks?

_________________
rebel


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Jalgrattaga liiklemine, varustus jms teema
PostitusPostitatud: 12.06.2009 11:38 

Liitunud: 14.02.2006 22:29
Postitusi: 158
Umx kirjutas:
sc0u7 kirjutas:
Jälle on tagasi kõlks, mis kostub kui pedaal alla vajutada kergel väntamisel, kui jõuliselt pedaalida, häält ei kostu. Vahepeal pärast õlitamist kadus hääl ära, aga nüüd on tagasi, kett kuhugi vastu ei käi, tagurpidi väntamisel häält ei tule ja käikudest ei sõltu. Vabajooksul on hiirvaikne. Peaaegu igal vändatiirul teeb seda.

Mida võiks kontrollida?


Äkki vända laager? (Jalgrattavända)


Vända all sa mõtled keskjooksu? St seda kohta kuhu vändad kinnituvad ja seal sees olevaid laagreid? See on päris tugevalt kinni ja universaalvõtmetega lahti ei saa, pole sobivat võtitki. (pealegi, ei tea täpselt kuidas pöörata), muu ei saaks nagu ju häält teha?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Jalgrattaga liiklemine, varustus jms teema
PostitusPostitatud: 12.06.2009 12:18 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.02.2005 12:47
Postitusi: 3594
Asukoht: Tartu
sc0u7 kirjutas:
Umx kirjutas:
sc0u7 kirjutas:
Jälle on tagasi kõlks, mis kostub kui pedaal alla vajutada kergel väntamisel, kui jõuliselt pedaalida, häält ei kostu. Vahepeal pärast õlitamist kadus hääl ära, aga nüüd on tagasi, kett kuhugi vastu ei käi, tagurpidi väntamisel häält ei tule ja käikudest ei sõltu. Vabajooksul on hiirvaikne. Peaaegu igal vändatiirul teeb seda.

Mida võiks kontrollida?


Äkki vända laager? (Jalgrattavända)


Vända all sa mõtled keskjooksu? St seda kohta kuhu vändad kinnituvad ja seal sees olevaid laagreid? See on päris tugevalt kinni ja universaalvõtmetega lahti ei saa, pole sobivat võtitki. (pealegi, ei tea täpselt kuidas pöörata), muu ei saaks nagu ju häält teha?


Ei, pedaali sees olevat laagrit pidasin silmas.

_________________
2018.Datsun masuudipress CVT. 1988.Turist, manuaal. 3 punnvõrri.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Jalgrattaga liiklemine, varustus jms teema
PostitusPostitatud: 12.06.2009 13:50 
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.02.2004 11:58
Postitusi: 569
Trek 820 jubinaid keegi alla teeb? Enda velol ka vända laager vajab vist vahetust,ragiseb kui vändata , ehk tuleb vähem äärekividest alla hüpata :rokib

_________________
3D projekteerimine. Joonised & lõikefailid.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Jalgrattaga liiklemine, varustus jms teema
PostitusPostitatud: 12.06.2009 13:59 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.01.2005 16:34
Postitusi: 6334
yellowboost kirjutas:
Trek 820 jubinaid keegi alla teeb? Enda velol ka vända laager vajab vist vahetust,ragiseb kui vändata , ehk tuleb vähem äärekividest alla hüpata :rokib

Rademaris saavad kõik kliendikaardiga -25%

_________________
4WD igapäevasõiduks, FWD töötegemiseks, RWD pühapäevasõiduks


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Jalgrattaga liiklemine, varustus jms teema
PostitusPostitatud: 12.06.2009 16:19 

Liitunud: 08.10.2008 19:25
Postitusi: 7189
Asukoht: Mängult .Välismaa,soomes jne sarnastes kohtades kus teisedki sarnased piiksukotid
VELOCLUBBERS.EE ON rattaurite kodu ja extreemsem freeriders.Nendes kohtades peaks targemaks saama ja leidma huvitavaid asju endale.
http://velo.clubbers.ee/foorum/
http://foorum.freedown.ee/viewtopic.php?p=42359

_________________
KALEVIPOEGTÜTAR ORJADEL POLNUD EELMISES ELUS VAHENDEID ISEGI LEIVA JAOKSNUKKER KUID PAREM ON OLLA TÖÖTU KUI VÄLISMAAL ORI (EHK KALEVIPOEGTÜTAR ORI)


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 48 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7