Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 16.05.2024 11:44

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 245 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 17  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 03.02.2013 15:11 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
stiivenz kirjutas:
Kui küsida tohib, siis palju see sonyelukas maksab ligikaudu?

Täpse hinna jätaks pigem enda teada aga arvestades palju ta uuena maksis siis oli hind väga mõistlik. :)
Millest selline huvi?

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 08.02.2013 11:26 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.10.2009 23:31
Postitusi: 167
Asukoht: Tallinn
Jarkko oled midagi installinud ka vahepeal? :)

_________________
Street A 146.2dB Bandbass


Viimati muutis ifns420, 08.02.2013 13:29, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 08.02.2013 12:08 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
ifns420 kirjutas:
Jarko oled midagi installinud ka vahepeal? :)

*Jarkko :)

Ei ole kahjuks. Olen ainult autost asju välja võtnud. Hetkel on auto suht tühi, bassikad ja võimud on väljas ning auto on lumehange all.
Kuna puudub soe koht kus ehitada siis hetkel asi seisab. Samuti on paar asja ka raha puudumise tõttu toppama jäänud ja ega töö kõrvalt vaba aega kah üleliia üle ei ole.
Kevadepoole hakkavad asjad kindlasti kiiremini liikuma, seni kogun raha, et puuduolevaid asju osta ning nokitsen asjade kallal mida saab tubastes tingimustes teha.
Teha oleks vaja väga palju, isegi liiga palju aga küll esimesteks võistlusteks tehtud midagi saab. :)

Hetkel nokitsen kasti esiseina ja inverteri tugevduse kallal. Hakkas näppu üks jupp jämedamat vinkelrauda ja mõtlesin, et panen selle kasti sisse, sinna kus kohtuvad inverter ja kasti esisein. Asi peaks kõigi eelduste kohaselt natuke toestama 50mm paksust inverterit ja 30mm paksust esiseina, mis vahel kippusid veidi vibreerima. :)

Lisaks tahaks lähipäevil lõpuks vasklatid ära osta. Kirjutasin jälle Saksamaale ja ehk saan nüüd vastuse, eelmine kord ei saanud aga siis oli ka muidugi pühadeaeg.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 21.02.2013 20:58 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Väike positiivne uudis minu Atomicu võimu suhtes. Lõpuks sain kinnitust mis masti võimuga tegu on ja mis võimsusnumbreid välja suudab anda. :twisted:
Tootja lubab:
1500w RMS @ 4 ohms @14.4V
3000w RMS @ 2 ohms @14.4V
5000w RMS @ 1 ohms @14.4V

Reaalselt tuleb:
1704w RMS @ 4 ohms @14.4V @ 134.9A
3042w RMS @ 2 ohms @14.4V @ 242.1A
4807w RMS @ 1 ohms @13.6V @ 430.8A
5389w RMS @ 1 ohms @14.4V

Tegemist ei ole mingite lambi numbritega kuskilt foorumist vaid kõik võimsused on mõõdetud täpselt samade meetoditega nagu tehases ja on 1% THD juures mitte rämeda clipiga.

Mõnusalt alahinnatud nagu olema peaks. Mina olen rahul. :)

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 27.02.2013 20:34 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.02.2011 03:39
Postitusi: 388
Asukoht: Pärnu
jarxz kirjutas:
Muretsetud sai 3 uut akut mis hakkavad pagasiruumis elutsema. Tegemist on Datasafe HX500 akudega mis on ka SPL maailmas ennast korralikult tõestanud tänu oma võimsusele ja ka päris madalale sisetakistusele, mis on hea. Igaüks peaks olema 119Ah ja lühisvool üle 5000A. Mingit hullu dB lisa neist ei tule aga vool peaks püsima stabiilsemana ja kindlasti saan ka kauem muusikat kuulata



Kas oled uute akudega rahul? Mis oli sellise ostu põhjuseks? Kas said hea diili või on nad tõesti parima hinna ja kvaliteedi suhtega?

_________________
Golf mk2 under construction


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 27.02.2013 20:47 
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.10.2003 12:45
Postitusi: 956
Asukoht: Haapsalu-Martna-Tallinn
Ats mõõtis?

_________________
56211069
Soodsad uued ja kasutatud suverehvid


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 27.02.2013 21:29 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
GroundPounder kirjutas:
jarxz kirjutas:
Muretsetud sai 3 uut akut mis hakkavad pagasiruumis elutsema. Tegemist on Datasafe HX500 akudega mis on ka SPL maailmas ennast korralikult tõestanud tänu oma võimsusele ja ka päris madalale sisetakistusele, mis on hea. Igaüks peaks olema 119Ah ja lühisvool üle 5000A. Mingit hullu dB lisa neist ei tule aga vool peaks püsima stabiilsemana ja kindlasti saan ka kauem muusikat kuulata



Kas oled uute akudega rahul? Mis oli sellise ostu põhjuseks? Kas said hea diili või on nad tõesti parima hinna ja kvaliteedi suhtega?

Ei ole saanud veel akusid proovida, sest süsteem on hetkel laiali ja vaikselt ümberehitused käivad aga SPL maailmas on need akud ennast väga korralikult tõestanud ja tegemist on väga heade asjadega. Eks muidugi tulid ka minu jaoks sobiva hinnaga kätte, muidu ei oleks ostnud. :)

Mossemeez kirjutas:
Ats mõõtis?

Ei mõõtnud. Minuteada Atsil puuduvad vajalikud seadmed, et selliste pingete ja vooludega võime mõõta. Selle mõõtmise jaoks vajaminev tehnika maksab ikka üüratuid summasid ja Eestis sellist mõõtmist on kaunis raske teha.
Ise ampertangide ja käepäraste vahenditega mõõtes on ka see jama, et tihtipeale ei mõõdeta moonutust ja võimsusnumbrid mõõdetakse üürata moonutusega. Konkreetne mõõtmine on tehtud 1% THD juures aga võitlustel lasen ma arvatavasti jupp maad rohkem moonutama ja sellega kaasneb ka võimsuse kasv.

Üks pilt osast mõõtetehnikast mida kasutati:
See "kerge kuma" on 3,1kW rms võimendist. :)
Pilt

Ülemine on vool amprites ja alumine pinge. Jälgida tasuks pingelangu, 450A juures kõigest 0.03V. :)
Pilt

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 27.02.2013 21:36 
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.10.2003 12:45
Postitusi: 956
Asukoht: Haapsalu-Martna-Tallinn
Ma sellepärast küsisingi
Igatahes impressive.
Kui nüüd keegi Eesti Spl-i ka uuesti ellu ärataks...

_________________
56211069
Soodsad uued ja kasutatud suverehvid


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 27.02.2013 21:45 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Mossemeez kirjutas:
Ma sellepärast küsisingi
Igatahes impressive.
Kui nüüd keegi Eesti Spl-i ka uuesti ellu ärataks...

Olin isegi päris positiivselt üllatunud. :)

Eks sellel aastal vedagu kõik ennast võistlustele kohale ja küll see elu ka uuesti sisse tuleb kui võistlejad tulevad. :) Tehnikat peaks Eestis jaguma küll millega kannataks kenasti võistelda, isegi omajagu võimsaid võime ja kõlareid müünud ning selle taha ei tohiks küll asi jääda.

ECC pidavat vist see aasta ka kõvasti üritusi korraldama ja ma ei näe küll põhjust miks inimesed ei peaks võistelda tahtma.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 27.02.2013 22:54 
Kasutaja avatar

Liitunud: 08.12.2008 02:57
Postitusi: 627
Asukoht: Tallinn
jarxz kirjutas:
Minuteada Atsil puuduvad vajalikud seadmed, et selliste pingete ja vooludega võime mõõta. Selle m.õõtmise jaoks vajaminev tehnika maksab ikka üüratuid summasid ja Eestis sellist m.õõtmist on kaunis raske teha.

Asi ei ole maksumuses vaid mõttekuses. Ma olen koguaeg üritanud mõõta võimendeid nende reaalses elukeskonnas: toidetuna 1-2 aku + generaatori pealt. Tihti mõõdangi samas autos, kus võimendi paigaldatud on. Nii saab t6eliselt REAALSED tulemused, milline on võimendi võimsus konkreetse toite ja kaabeldusega. Mis kasu on tulemusest, mis on mõõdetud ulme tingimustel, mida reaalselt kunagi ei teki? Näiteks sinu võimendi puhul 13.6V @ 431A peal? Sinu a.kud ja generaator ei anna iial sellist voolu.

_________________
BMW 540 SUPERCHARGED! + Mazda 626 + Frontera TURBO


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 28.02.2013 19:40 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Salupa kirjutas:
jarxz kirjutas:
Minuteada Atsil puuduvad vajalikud seadmed, et selliste pingete ja vooludega võime mõõta. Selle m.õõtmise jaoks vajaminev tehnika maksab ikka üüratuid summasid ja Eestis sellist m.õõtmist on kaunis raske teha.

Asi ei ole maksumuses vaid mõttekuses. Ma olen koguaeg üritanud mõõta võimendeid nende reaalses elukeskonnas: toidetuna 1-2 aku + generaatori pealt. Tihti mõõdangi samas autos, kus võimendi paigaldatud on. Nii saab t6eliselt REAALSED tulemused, milline on võimendi võimsus konkreetse toite ja kaabeldusega. Mis kasu on tulemusest, mis on mõõdetud ulme tingimustel, mida reaalselt kunagi ei teki? Näiteks sinu võimendi puhul 13.6V @ 431A peal? Sinu a.kud ja generaator ei anna iial sellist voolu.

Kasu on mul sellest, et ma saan võrrelda mõõdetud andmeid tehase andmetega. Muud kasu sellest ei ole. :) Sinu mõõtmistest on mullegi väga palju kasu olnud ja mõõda ikka edasi nii nagu mõõdad. :)
Ma saan väga hästi sinu pointist aru ja miks sa reaalselt autos mõõdad aga mina tahtsin näha kui palju mul võimendi samadel tingimustel välja annab mis tehaseski. Ma saan isegi mõõta ampertangide, voltmeetri, ossi ja siinustega võimsust aga see ei anna mulle võrdlusmomenti.
Ma võin mõõta näiteks mingi 11,5V ja 2,4 oomi(bassikad takistuse tõusuga näiteks) juures mingi võimsuse välja aga sellise numbriga ma ei saa mingeid konkreetseid võrdlusi teha ega kahte võimu omavahel võrrelda ning samuti ei ütle mulle see kui palju on tehas valetanud või alahinnanud. Saab küll arvutada ja eeldada teatud asju aga see ei ole ikkagi päris see.
Mingil imelikul põhjusel on tootjad enamasti valinud standardiks 14.4V ja 1% THD, et oma võimsusi näidata ning sellepärast pidin ka sellistel tingimustel enda võimu mõõtma. Kindlasti oleks ausam tootjatel võimsused 12V pinge juures näidata aga seda teevad kahjuks ainult vähesed firmad, Digital Designs näiteks.

Selline mitte standarite kohane mõõtmine nagu sina teed võib põhjustada mõnede inimeste seas segadust ja tekivad valed arusaamad. See näitab küll üldjoontes reaalselt kättesaadavat võimsust aga kui inimene kes asjast väga midagi ei jaga seda loeb ja näeb, et näiteks võimendi X annab 11,9V juures 1074W rms ja tootja on pakendile kirjutanud, et võimendi annab 1500W rms siis tema tõsimeeli arvab, et võimendi X tootja valetab ja tegemist on jama võimendiga kuigi tegelikult 14.4V juures annab võimendi võibolla 1500W või isegi rohkem ning tootja andmed on tõesed.
Teised mehed on need kes mõõdavad autos üüratu moonutuse, üli madala takistuse ja krt teab mis seadmetega mingi numbri välja ja siis igas foorumis kuulutavad, et tema 1000W võimendi annab 1500W välja kuigi tegelt on võimsuse kasv tingitud üüratust moonutusest ja madalast takistusest.

Kindlad mõõtmistingimused on selleks head, et siis saab kahte produkti omavahel võrrelda ja kõigi jaoks on tingimused samad.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 02.03.2013 15:00 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.02.2011 03:39
Postitusi: 388
Asukoht: Pärnu
jarxz kirjutas:
Kindlad mõõtmistingimused on selleks head, et siis saab kahte produkti omavahel võrrelda ja kõigi jaoks on tingimused samad.


100% nõus sinuga selle koha pealt!

_________________
Golf mk2 under construction


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 02.03.2013 19:10 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Inverteri ja esiseina tugevdus valmis, augud puuritud ja kiirelt mustaks pintseldatud:
Pilt

Voolulatid jõudsid kah lõpuks kohale. 30mm x 11mm vasest latid mis on 500mm pikad. Lähiajal hakkan neid puurima ja keermestama.
Pilt

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 02.03.2013 22:45 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.04.2003 11:01
Postitusi: 592
Asukoht: Tallinn
Mis selliste akude mõõdud on ja kust neid osta saab? ;)

_________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
'68 Ford Thunderbird 429cid BB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 03.03.2013 11:18 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
anryo kirjutas:
Mis selliste akude mõõdud on ja kust neid osta saab? ;)

Mõõdud on 274 x 173 x 341 mm ehk siis need konkreetsed akud on keskmisest veidi kõrgemad, et kapoti alla mahutamine võib osutuda probleemseks, mul lähevad pagassi, nii et vahet ei ole mul. Datasafe HX400 oleks näiteks kapoti alla sobilikum variant aga ta on natukene lahjem variant.
Neid akusid ausaltöeldes ei teagi kust osta saab, mina sain nad suure joppamise peale ja peale väga pikka aega kuulutustel silma peal hoidmist UK-st. Minu omad on pärit kuskilt radarijaamast kus nad olid UPS-i toiteks, juhul kui vool ära läheb, et põhimõtteliselt on nad ainult üli vähest aega kasutatud(kui üldse) ja muul ajal on nad laadija taga olnud stand by peal. Need müüdi muidugi paari päevaga kõik maha.

Jõudluse poolest on nad samal tasemel mis Powercellid(mis on ennast üli hästi tõestanud) ja mingite Optimate ja Exide-dega ei anna võrreldagi, vahe on mäekõrgune.

Odavad need akud ei ole aga kui vaeva näha ja hästi joppab siis on võimalik neid vahel mõistliku hinnaga leida. Tasub vaadata müüjaid kes müüvad suurtest UPS-idest pärit akusid, need on enamasti ainult mõni aasta vanad ja koguaeg laadija taga olnud ilma koormuseta.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 245 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 17  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7