Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 16.06.2024 05:00

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 45 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Mahtuniversaalid? Millist valida?
PostitusPostitatud: 28.02.2010 17:22 

Liitunud: 07.01.2009 19:05
Postitusi: 222
1.9 tdi mootor sharani peal, läks minul samuti ilma mingite plokisoojendusteta ja värkideta, ülikiirelt soojaks.

Ennem mainitud sharan oli 2.0 bensukas, jäi mainimatta, üpriski hea vastupidavusega audi 85 kw mootor.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahtuniversaalid? Millist valida?
PostitusPostitatud: 01.03.2010 00:06 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 10:25
Postitusi: 1641
Asukoht: Maardu
Lihapirukas kirjutas:
Omast kogemusest oskan soovitada Nissan Serena't/Vanette'i. Vabalthingav 2.3L diiselmootor, tagavedu, 6 mugavat eraldi istekohta ja nupud-lülitid on justkui hiiglase käe järgi tehtud, robustne ja mingil määral fun aparaat :D


selle autoga kiirendust 100ni võib mõõta kalendriga..

_________________
http://www.maarduauto.ee - sõidukite hooldus ja remont, värvimistööd, uute varuosade müük Maardus. Uued originaal varuosad aasia autodele.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahtuniversaalid? Millist valida?
PostitusPostitatud: 01.03.2010 00:43 
Kasutaja avatar

Liitunud: 10.10.2004 17:26
Postitusi: 15
Asukoht: LINN.. eh Tallinn/WSK
Eks see nädal paistab mis loosi läheb.

Kaalukausil siis on hetkel Pontic Transport 96a 2,3 manuaal ja Pontiac transport 2001 3,4 autom
Jaapanlaste toodangut väga ei sooviks. Pigem usa või siis saksa. Muidu läheks zafira peale aga käisime vaatamas ühte ja 2 tagumist istet on tõesti nagu väikelastele.

Äkki kellegil on antud masinatega kokkupuuteid olnud ja teavad mida peaks lähemalt uurima peaks enne ostu.

Tänud

_________________
BMW 740


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahtuniversaalid? Millist valida?
PostitusPostitatud: 01.03.2010 01:23 

Liitunud: 22.02.2010 17:38
Postitusi: 717
Scorpio Ghia kirjutas:
Lihapirukas kirjutas:
Omast kogemusest oskan soovitada Nissan Serena't/Vanette'i. Vabalthingav 2.3L diiselmootor, tagavedu, 6 mugavat eraldi istekohta ja nupud-lülitid on justkui hiiglase käe järgi tehtud, robustne ja mingil määral fun aparaat :D


selle autoga kiirendust 100ni võib mõõta kalendriga..

autoleht isegi kunagi mainis kuskil testis selle masina kiirenduse puust ja punaselt ära... kas ei olnud see kuhugi 30 sekundi piirimaile? :twisted:

edit: 0-100km/h - 26,5sek.

_________________
ma olen ainukene mees, kellel on vahetusjalatsid tööl kaasas!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahtuniversaalid? Millist valida?
PostitusPostitatud: 01.03.2010 10:52 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 10:25
Postitusi: 1641
Asukoht: Maardu
võta siis Chevrolet TransSport 3.4 2001, ise olen neid suht palju müünud, ja 1 tüüpviga oli nendel enamustel - väsim parempoolne liuguks, mis on neil mootoriga, ei taha ilusti lahti minna, isegi õlitamine ja regull eriti ei aita, samas minek parem ja kütekulu väiksem kui GV 3.3i 01- edasi, endal olnud Grand Voyager 3.3 Limited '02, aga kui jälle oleks valik mida osta endale, ostaksin see kord Transspordi... mis puudub vana transpordi, siis lugesin kuskil kunagi ammu välja, et Euroopas oli müügis tegelt Oldsmobile Silhouette, mis USAs polnud eriti populaarne kuna oli kallim kui Pontiac ja Chevrolet, ja siis otsustadi neid müüa läbi Opeli esindust Euroopas Pontacki nime all, ei tea kui tõsi jutt see on... 2.3 mootor Devile sõnade järgi pidi olema vastupidav ja lollikindel Buicki mootor, kui mina nüüd ei eksi :) endal kogemused ainult tipp variandiga (3.8 mootoriga) sellel keres

_________________
http://www.maarduauto.ee - sõidukite hooldus ja remont, värvimistööd, uute varuosade müük Maardus. Uued originaal varuosad aasia autodele.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahtuniversaalid? Millist valida?
PostitusPostitatud: 01.03.2010 10:53 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 10:25
Postitusi: 1641
Asukoht: Maardu
Anti-L kirjutas:
Scorpio Ghia kirjutas:
Lihapirukas kirjutas:
Omast kogemusest oskan soovitada Nissan Serena't/Vanette'i. Vabalthingav 2.3L diiselmootor, tagavedu, 6 mugavat eraldi istekohta ja nupud-lülitid on justkui hiiglase käe järgi tehtud, robustne ja mingil määral fun aparaat :D


selle autoga kiirendust 100ni võib mõõta kalendriga..

autoleht isegi kunagi mainis kuskil testis selle masina kiirenduse puust ja punaselt ära... kas ei olnud see kuhugi 30 sekundi piirimaile? :twisted:

edit: 0-100km/h - 26,5sek.


kui olen ise sellistega sõitnud, nende 7 aasta jooksul mida olen töötanud automüügiplatsil, siis küll tundus, et kiirendus isegi suurem kui ca 30sek :)

_________________
http://www.maarduauto.ee - sõidukite hooldus ja remont, värvimistööd, uute varuosade müük Maardus. Uued originaal varuosad aasia autodele.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahtuniversaalid? Millist valida?
PostitusPostitatud: 01.03.2010 12:21 

Liitunud: 22.02.2010 17:38
Postitusi: 717
2.0 diisel on midagi 32kopikatega. Ja kui need pakutud 6 kohta kõik hõivatud on tuleb vast minut ära :twisted:

_________________
ma olen ainukene mees, kellel on vahetusjalatsid tööl kaasas!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahtuniversaalid? Millist valida?
PostitusPostitatud: 01.03.2010 14:54 

Liitunud: 16.12.2004 21:59
Postitusi: 327
Asukoht: lõuna-osariigid
Pontiaci 2,3 (quad 4) mootor on tegelikult väga hea mootor. Selle bussi peal üllatavalt ökonoomne, madalalt tuleva väändega ja tavaoludes piisava suutlikusega. Ainus viga, et üle 150-200tkm ei kesta eriti see mootor(kett venib välja, kaande tulevad mõrad, jne.)
Paar aastat tagasi toodi saksast neid 2,3 mootoritega Transsporte hulgi siia ja seda täiesti olematu raha eest aga ma kardan, et tänaseks päevaks seisavad suurem osa neid kusagil aia ääres ja ootavad, et ehk keegi tahaks nad ära osta või leiaks kusagilt mootori doonori.
Emexisse ei saa ka neid viia, kuna rauda on seal väga vähe :)

Kui Transsport valida siis kindlasti 3,8 mootoriga, kui mootoris ja kastis ikka aega ajalt õli vahetada siis kestab väga hästi. Ainukesed mure kohad on tagumised nivoo amordid ( üpris kallid+ kompressor võib maha surra, samas kannatab asendada tava amortidega), tagaluugi pöörd käepide( külmaga murdub katki väga kergelt) ning taga ratta laagrid.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahtuniversaalid? Millist valida?
PostitusPostitatud: 02.03.2010 16:27 
Kasutaja avatar

Liitunud: 31.01.2005 00:24
Postitusi: 711
Asukoht: Tallinn-Keila kiirliin
Küsiks oma küsimused ka siin teemas ära.
Grand Voyager 1996-2000 2,5 diisel :D
Ärge nüd kohe kõvasti peksma hakake, et jubesaast mootor jne. Tean seda isegi. Kuid kas tõesti laguneb see mootor nii meeletult? Peale korralikumat remonti paar aastat sõidab? Kuidas kütusekuluga lood on? On numbrid üldse midagi diiselautot meenutavad? Teema lihtsalt selles, et ökot mahtuniversaali on vaja ja raha palju alla panna ei taha.

_________________
Firebird '83, AZLK 412IE '72, WJ 4,7 '01, Q7 4,2TDI '07, Stella ja Bauhausi aiakäru


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahtuniversaalid? Millist valida?
PostitusPostitatud: 02.03.2010 16:37 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.06.2007 10:16
Postitusi: 374
Asukoht: Võru/Põlva/Tartu kiirliin
Tegelikult kestab iga auto...mõni vähem, mõni rohkem. Endal 2x Chrysler Voyager (97 ja 99 aasta) olnud ja ütleme nii, et peale teise müümist lubasin, et elu sees ei osta endale enam ühtegi Voyageri. Tänaseks on sellest ca 1,5 aastat möödas ja otsin uuesti Voyageri endale :) Ta lihtsalt on nii mugav ja peale mitme mitme teise auto omamist jõudsin järeldusele, et Voyager sobib minule kõige paremini. Kindlasti otsin Grandi, sametsisuga, keskel 2 istet mitte pink, diisel ja soovitavalt Infinity soundiga.

Ma enam väga ei mäleta, mida remonditud sai, kuid seda mäletan, et praktiliselt iga kuu sai millegagi pusitud. 99 aasta Voyager tahtis iga 10000 km pealt õlivahetust.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahtuniversaalid? Millist valida?
PostitusPostitatud: 02.03.2010 22:57 

Liitunud: 07.01.2009 19:05
Postitusi: 222
Selle voyageri teemaga meenub endalgi üks juhus.
Eelmine kevad pakuti ühe auto vastu diisel 98a. voyageri vahetuseks+minu poolne raha. Kuna auto oli mõni aeg tagasi läbinud mootori remondi, siis oli see summa natuke suurem.
Autod vaadatud ja peaaegu käsi löömas, helistati inimesele ja ei lubatud autot vahetada, ei tea miks ja ei uurinud ka. Jäi tehing pooleli.
Ca 1.5 kuud hiljem pakkus sama isik seda voyageri sulas ostmiseks mulle, aga ütles et hind natuke kallim kui ennem kuna mootor saanud ca 10000.- eest remonti. Jällegi vaatasin auto üle ja minu poolt OK kuid müüja ei saanud kellegi kolmanda isiku luba ja mina ei saanud seda autot ka seekord.
Kolmas kord helistati ca 3 nädalat hiljem ja pakuti jällegi sama isiku poolt seda sama diisel voyageri, kuna isikul oli kopp ees autost. Oli teinud jällegi remonti mootorile 3500.- eest + turbo vahetus.
Läksin ka seekord kohale :D kuna olin samas linnas sellel hetkel. Vaatasin auto üle, ja seekord jäi minu poolt tehing pooleli, kuna mootor leemetas päris palju peale neid remonte ja ilmnes ka kasti rike autot proovides.
Inimesel olid tööde kohta kõik tsekid ja ise tegeles remondiga, selle võrra olid kulud väiksemad.
Peale seda ei võta müüki ühtegi voyageri(diisel)
Kaua sa ikka ühte autot poole aasta jooksul remondid.
Või oli tegemist lihtsalt õnnetu juhusega, ei oska öelda.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahtuniversaalid? Millist valida?
PostitusPostitatud: 03.03.2010 03:49 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.10.2009 15:25
Postitusi: 334
Kristjan123 kirjutas:
Või oli tegemist lihtsalt õnnetu juhusega, ei oska öelda.


Võta nüüd näpust. Ise ka väikest viisi ameerika rauaga kokku puutunud, teemaks siis just n.ö rüüslerid. Voyageride koha pealt olen kuulnud arvamusi seinast seina. On isikuid, kes räägivad, kui hea auto on- pole eales mugavamat ja vastupidavamat autot olnud. Teiseltpoolt on jälle kodanikke, kes kiruvad & teevad maha. Chryslerclub'is ringi liikudes & teemasid jälgides, nägin just seda, et enamus voyageride omanikke remontisid autot jutu põhjal rohkem, kui ise sõitsid.
Ise olen ka meelestatud sinnapoole, et tegemist on autoga, mis laguneb & laguneb. Sillad on need, mis kahjuks lagunema kipuvad, motode koha pealt kaasa rääkima ei hakka, pole lihtsalt piisavalt pädev. Kuid kui satud korras Voyager'i otsa, siis kindlasti annab mugavamat autot otsida.
Väike abimees:
http://www.autoleht.ee/tests/test_old?test_old_id=2101

_________________
"Kahtlane on vaadata veitsa madalamat autot millel VW märki küljes pole."


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahtuniversaalid? Millist valida?
PostitusPostitatud: 03.03.2010 22:10 

Liitunud: 18.06.2003 01:12
Postitusi: 164
Asukoht: tallinn
chervolet transsport
suur,mugav, oma moto kohta üsna öko, ja räägitakse et suurt ei pidavat lagunema.
peab vaatama aint tagu amorte, see orig seades tiba kallim, aga olemas ka mõistliku hinnaga alternatiive.
ja külje elektriuks, kuid kui katki läheb ja luksust nautida ei taha siis tirid käsitsi:P


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahtuniversaalid? Millist valida?
PostitusPostitatud: 04.03.2010 00:19 
Kasutaja avatar

Liitunud: 10.10.2004 17:26
Postitusi: 15
Asukoht: LINN.. eh Tallinn/WSK
Niih eks siin nüüd räägitud ka jah sellest!

Laupäev tartusse minek eks tsekkab selle pontiac transport 2,3 (eks omad vitsad vist peksavad kui jama on :D ) Varustuselt ok ja isegi sisaldab tagumisi peatugesid. Taga amortidega on see et osad õhuga minuteada. Eks selgub.
Ma ei tea kas igapäeva autoks 3,8 overkill pole ve? see mootor peaks parajalt janune olema.
Samas sai vaadatud ja uuritud ka pontu varuosi pole nagu midagi hullu.

_________________
BMW 740


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahtuniversaalid? Millist valida?
PostitusPostitatud: 04.03.2010 04:03 
Kasutaja avatar

Liitunud: 31.01.2005 00:24
Postitusi: 711
Asukoht: Tallinn-Keila kiirliin
Küsimus Chevy TransSpordi kohta: mida see 3,4 endast kujutab? Paistab peal olevat '98 ja edasi pillidel. Kütusekulu, vastupidavus?

_________________
Firebird '83, AZLK 412IE '72, WJ 4,7 '01, Q7 4,2TDI '07, Stella ja Bauhausi aiakäru


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 45 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7