T2piii kirjutas:
Tere
Võib-olla on seda juba küsitud või äkki on see teemaks tulnud aga kuna mul oleks vastustega suhteliselt kiire, siis kirjutaks kohe ja ei hakkaks leht-lehe haaval otsima. Vastuseid ootaks pigem neilt, kes on hiljuti mereväe lõpetanud või veel käivad seal.
1. Kuidas seal esimeste päevadega on ? Kas kohe kuskile välja ära või kuidas ?
2. Mis ajast saab telefoni või arvutit kasutada, et lähedastega suhelda ?
3. Kas reservaja sisse käib vabaaeg ka ?
4. Ehk keegi iseloomustaks esimest nädalat(kuud) mereväes

Loodan, et keegi vastab kiirest ! Oleks väga tänulik .
1. Esimesed päevad mööduvad varustust paika pannes, rühmaülema tunnid et korda selgitada jms. Kui on jäänud veel traditsioon esimesel või teisel õhtul "telekat vaadata" soovitan kahe käega poolt olla. On turgutav elamus.
2. 2010 ei saanud noorteajal üldse, mingid kindlad ajad olid millal lubati. Nüüd vabal ajal võib.
3.Reservaeg on see aeg kui võib käskida teha asju mis vajavad tegemist. Kui selliseid asju pole siis on vaba aeg.
4. Iseloomustan kahel ajajjärgul:
Paar aastat tagasi: alates esimesest päevast räme n*ss. Üles-alla jooksmine kuna jaoülema kell on kiire. Peale sööki sai täis kõhuga joosta, pumbata jne. Õhtuti vaba aega ei olnud. Variandiks oli kas kapiralli, voodiralli või motivatsiooniotsimine lebomäelt. Sõber selga ja mäkkejooks. Suitsetada sai, aga enne ja pärast pidi kopsu tühjaks jooksma. Gaasimaskides pumpamine ja laulmine oli tavaline tegevus. Peale õhtust rivistust esimene õhtu 25 pumpa, järgmine 50 ja edasi läks juba suht kiirelt reservi pumpamiseks. Alguses oli see muidugi rohkem väänlemine. Ühesõnaga üsna huvitav oli.
Nüüd: vabal ajal midagi ei kästa, telefoni võid kasutada füüsiliselt ei karistada st pumbad jms on ajalugu. Elu lebo nagu igalpool kuna liiga palju jama on välja koorund. Nutitelefonide ajastu, mis seal ikka.
A söök maitseb esimesel kuul hästi. Mida edasi seda s*temaks muutub. Sööklatädide vuntse võib ka leida.