KenOlen kirjutas:
woozh kirjutas:
Kas meil siin foorumis siis polegi ühtegi maaklerit, kes võiks jagada infot, kui maakleri vinklist?

Mina oman kinnisvaraga tegelevat ettevõtet. Võid küsida, mis konkreetselt sind huvitab?
Leppetrahvist üürilepingus kuulen esimest korda. Kirja läheb tavaliselt, et mõlemil osapoolel on õigus üürileping lõpetada kuuajalise etteteatamisega. See tähendab seda, et vähem, kui kuuajalise etteteatamiseta ei ole omanikul võimalik korterit tagasi saada.
Lisaksin veel ka seda, et on olemas üüriseadus ning kui üüriseadus ning üürileping lähevad vastuollu siis on üürilepingu vastav punkt õigustühine. Lähtuda tuleb seadusest.
Kes peab maksma maakleritasu? Soovituslikult teenuse tellija aga välistatud ei ole ka teistpidised kokkulepped. Seega, kui kuulutuses on kirjas, et Teil tuleb ka tasuda maakleri tasu siis on see seadusega kooskõlas ning juba Teie enda otsustada, kas te soovite sellist korterit või mitte.
Vabandage väga, aga ma arvan, et sind kodanik KenOlen ei tohiks ühegi ettevõtte juhiks määrata.
Esiteks reguleerib Eestis seda teemat võlaõigusseadus ning teiseks kui lepingus on sees et maakleritasu maksab üürilevõtja, on see leping seadusega vastuolus. Kui selline leping hiljem vaidlustada, siis üürilevõtja tuleb raudpolt võitjaks. Kokkuleppel saab muidugi teha teisiti ja seda skeemi Eestis kasutataksegi.
Võlaõigusseadus:
§ 658. Maaklerilepingu mõiste
(1) Maaklerilepinguga kohustub üks isik (maakler) vahendama teisele isikule (käsundiandja) lepingu sõlmimist kolmanda isikuga või osutama kolmanda isikuga lepingu sõlmimise võimalusele, käsundiandja aga kohustub maksma talle selle eest tasu (maakleritasu).
Niiet, go fck yourself and close your business please, sellist saastmaaklerdust meile siia vaja polegi.
Aga nagu öeldud, paraku määrab selle asja turg ja kui üürileandja pole nõus sellist kokkulepet sõlmima, et ta peab maksma, siis võetakse järgmine.
Ja kui isegi lepingus on see jama sees ja hiljem üürilevõtja selle vaidlustab, pole see jälle kasulik sest kes tahaks elamist kaotada?