Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 07.05.2024 17:41

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 4081 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271 ... 273  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 05.12.2016 13:17 

Liitunud: 22.02.2011 15:38
Postitusi: 36
Asukoht: Pärnu
AronM kirjutas:
rednas kirjutas:
hetkel tapal aega teenimas, 8 kuu kutse peal ja plaanis suurtüki tagala remondirühma saada. On kogemusi kellelgi?

Lähed räägid rühmaülemaga, et tahad remondigruppi saada, põhjendad ära, miks ja vsjo, suure tõenäosusega oledki hea elu peal.

Sellise soovitusega tasub ettevaatlik olla, meil Jõhvis SBK ajal reamees läks mingi suht. mõtetu küsimusega (väljaloale minnes transpordiga seoses) otse rühmaülema jutule oma mure kurtma. Pärast sai meil terve rühm pähe et mingi "mõtetu" tüüp läheb ilma vahetu ülemaga konsulteerimata leitnandi jutule, vist pandi talle lisatoimkond ka sellise arutu isetegevuse eest. Nii et kindlasti enne vahetu ülemaga (seeruga) rääkida sellest kui rühmaülemaga. Samas Tapal vb. see pöördumise asi lebom et võib ka omaalgatuslikult, ei tea.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 05.12.2016 14:12 

Liitunud: 03.12.2010 15:28
Postitusi: 305
Asukoht: hpsalu/krsaare
Oleneb muidugi inimesest ka, aga meil rühmaülemale pigem meeldis see, kui julged tulla rääkima sellistest asjadest, et tunned huvi mis sinust ja sinu rühmast saab jne. Aga kui sa oled suht kusehäda, ei oska ülema poole pöörduda ja hakkad rääkides kokutama, siis unusta ära ja tee seda, mis sul teha kästakse ja nii kasvõi oma ülejäänud elu.
Igatahes remondigrupis on väga mõnus elu ja tasub natukenegi vaeva näha, et sinna saada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 05.12.2016 20:32 

Liitunud: 08.02.2013 19:07
Postitusi: 57
ülemate kohta ei ole ühtegi halba sõna öelda. Mõtlengi pigem nende kogemusi kes remondi peal olnud on, kuidas päevad välja näevad, kui palju metsas jnejne. ning kuna mul autoremondiga seostuvat haridust pole, siis kas saan targematele meestele ainult võtmeid kätte anda :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 05.12.2016 22:59 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2008 00:43
Postitusi: 3632
Tuleb rääkida selle autoremondi ülemaga, see kes ise ka näppe õliseks teeb. Tema siis ajab asjad korda, et see ja see mees on piisavalt andekas.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 06.12.2016 02:26 
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.04.2005 21:18
Postitusi: 269
Asukoht: Tartu
MDB kirjutas:
Tuleb rääkida selle autoremondi ülemaga, see kes ise ka näppe õliseks teeb. Tema siis ajab asjad korda, et see ja see mees on piisavalt andekas.


Siis kui mina paksukeste suvelaagris olin...

No mina olin autoremondi haridusega ning lisaks töökogemusega... Mind ei võetud remondirühma sest mul olid käitumisega probleemid. Nimelt autojuhi kursusel, kus komandeeringus olime, seal liialt palju suhtlesin vastassugupoolega... Ja selle ülemus pani kokku transpordikompaniid....

Seega sain teise kompaniise autojuhiks. no läksin sinna kuhu läksid kõik ülejäänd keda kuskile ei tahetud. Lõpuks ikka remontisin seda vanavaralaata, sest oskasin seda teha ning suutsin ennast tõestada et suudan midagi teha :rokib ... Ja siis olingi mina ning minu lahingpaariline kes mõlemad super slangid mitteametlikud autoremondi mehed :hail

Elu oli laiffi :rokib ning huumorit ja funni sai ikka ämbriga....


https://mehekssaades.wordpress.com


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 06.12.2016 10:49 
Kasutaja avatar

Liitunud: 08.04.2012 12:24
Postitusi: 143
http://www.ohtuleht.ee/774839/tahad-paa ... ks-naiseks

:kill


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 06.12.2016 11:16 

Liitunud: 11.11.2010 17:31
Postitusi: 761
rednas kirjutas:
ülemate kohta ei ole ühtegi halba sõna öelda. Mõtlengi pigem nende kogemusi kes remondi peal olnud on, kuidas päevad välja näevad, kui palju metsas jnejne. ning kuna mul autoremondiga seostuvat haridust pole, siis kas saan targematele meestele ainult võtmeid kätte anda :D

Minul autoremondi haridust pole, teadmised olid ka umbes sellelaadsed et pisinokitsemisi oskan teha ja tööriistad võõrad pole. Ja kogu lugu. Remondigruppi minnes alles lebo elu algas, 9st 16ni tööpäev enamasti. Hommikuvõimlemised ja õhtused rivistused jms formaalsused ka ikkagi aga muus osas lebo. Pärast õhtusööki vahtisime seebikaid telekast või olime jõusaalis. Mõni tukkus niisama.

Remonditöökojas nägi ka päev selline välja et lähed kohale, suitsumehed teevad suitsu, viskad tunked selga, jälle suitsule (mina suitsumees polnd aga õues pingil tiksuda võis ikka), siis teed kohvi valmis ja siis veel ehk mõni suits ja siis hakkad vaikselt vaatama millisel rondil vaja midagi teha. Paarimeheks võtad mõne kes juba jagab remondist kõike ja siis vaikselt õpidki üht-teist juurde selle ajateenistuse jooksul kuni lõpuks oskadki soomukil esisilda vahetada(Pasidel neid ikka pooleks läks).

Kiired ajad olid siis kui enne linnaloale minekut kästi mõni pakiline hulk asju ära remontida ja remondisaal puhtaks küürida. Siis oli kõigil vabatahtlikult tempo taga et ikka reede lõunast linnaloale saaks juba.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 08.12.2016 19:49 

Liitunud: 08.02.2013 19:07
Postitusi: 57
krt autojuhiks ei saanud, pandi suurtüki tulepatareis vanemmõõdistajaks, midaiganes see ka ei tähendaks :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 08.12.2016 20:29 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.10.2016 21:28
Postitusi: 102
rednas kirjutas:
krt autojuhiks ei saanud, pandi suurtüki tulepatareis vanemmõõdistajaks, midaiganes see ka ei tähendaks :D

saad soojas olla vähemalt


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 20.01.2017 20:03 
Kasutaja avatar

Liitunud: 31.08.2012 23:57
Postitusi: 712
Asukoht: Narva-Jõesuu
tere.
Kas seda arstliku komisjoni aega saab edasi lükata ka eitea natuke ?

_________________
Pussymoneyweed


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 20.01.2017 21:48 

Liitunud: 19.01.2017 14:12
Postitusi: 4
Saab. Helista, et oled välismaal ja tuled ala mingiaeg tagasi


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 21.01.2017 02:07 

Liitunud: 15.05.2016 22:30
Postitusi: 53
Ei tea kuida praegu täpselt on, aga tra kui ma Eesti Kaitseväkke läksin, siis ikka rämedalt nu**iti igatepidi ja pidevalt esimesed 2,5 kuud. Juba esimestel päevadel sai rämedalt kätekõverdusi ja kükke teha ja siis sellist "harjutust", et hoiad tooli sirgete kätega enda ees 90°. Loomulikult mõnuga sai harjutada täisriietusest (saapad ka jalas) 45 sekundiga alukate väele ja voodisse teki alla saamist ja siis kohe peale seda 2 minutiga terve rühm voodist välja riidesse ja õue rivisse. Ja siis muidugi kui voodisse pidi minema, siis peale seda oli vaja voodi ideaalselt korda teha (1)2 minutiga, tekialuse lina äär pidi olema täpselt mõne millimeetri täpsusega ära keeratud olema ja tekk sirgeks ja pingule tõmmatud. Kui ei olnud, siis "visati granaat" voodisse ja pidi hakkama algusest pihta. :uhoh
Esimesed 2,5 kuud pidi territooriumil ringi liikuma ainult joostes, noored sõdurid pidid jooksma koguaeg. Muidugi riviharjutuste ajal ei joostud, aga isegi sööklast täis kõhuga tagasi tulles jooksime. Peldik asus mõnesaja meetri kaugusel (ilma kütteta ruum, ilma veeta) ja sinna ning tagasi pidi ka joostes minema. Noorteaja keskel sai külalisi ka vastu võtta väljas suitsunurgas, sinna ja tagasi pidi minema ka joostes, üsna mark oli. :twisted:
Vahel ikka öösiti ka aeti välja ja aeti jooksma, kägarkõndi ja kükist üles hüppeid ning "pumpasid" tegema õue. Tra ja siis ikka ülemad mölisesid ja mõnitasid ka räigelt. :twisted:
Ühed vene tüübid käisid "hüppes" ka korraks ja nende pärast nu**iti tervet pataljoni mõnuga, pärast öösel vennad said "seepi". :think


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 21.01.2017 02:31 

Liitunud: 19.01.2017 14:12
Postitusi: 4
homode koht see liit. umbes et saame kokku ja teeme nokuliidu


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 21.01.2017 03:05 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.03.2016 21:42
Postitusi: 199
Asukoht: Tallinn
hea liit

_________________
E34 520


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 21.01.2017 13:14 

Liitunud: 21.01.2017 12:47
Postitusi: 17
No ma ei tea, elame ikka tänapäevas ja kui nii koheldakse..


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 4081 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271 ... 273  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 139 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7