---polt--- kirjutas:
Kui mul kahe mähisega element 4+4 ohmi, kas saan panna 4 ohmise võimu taha. Hea, kui keegi annaks sellekohase lehekülje, kust ammendada sellist tarkust või äkki keegi oskab Ohmide asja seletada.
Ilmselge on see, et kui on kirjas, et võimendi kannatab min.4 oomi, siis ei ole arukas seda 2 oomipeale mängima panna - võib võimendi maha põletada.
Tsiteeri:
Tavalised võimendid on mõeldud nelja oomistele kõlaritele, enamus autokõlareid ongi nelja oomised. Kallimad võimendid taluvad madalamat takistust.
Kas mõned võimendid on siis ebatavalised?
Vastavalt võimendi eripärale ja ehitusele on mõeldud/kannatab võimendi teatud takistust kanalisse/sillas. Osad võimendid ei ole üldsegi sillatavad ja osad kannatavad ka sillas madalaid takistusi - sõltub võimendist.
Kusjuures ma ei ole nõus väitega, et kallimad võimendid kannatavad madalamat takistust - on vägapalju väga odavaid võimendeid, mis kannatavad ka madalat takistust ja on ka väga palju kalleid võimendeid, mis ei kannata madalat takistust.
4+4 oomi elemendi jaoks olekas arukas vaadata mõni digivõimendi, mis on mõeldud just bassikõlaritele ja madalate takistuste korral suurt võimsust välja andma, seda aruka kasuteguri ja voolutarbe juures. 2 oomi peal oleks arukas mõni alpine subwoofri digivõimendi vaadata, sest nende suurim võimsus ja parim kasutegur on just 2 oomi juures. Kui aga rahakott õhuke, siis saab hakkama ka 4 kanaliga võimendiga, kus kanalipaarid sillates saab sellest suurima võimsuse ja optimaalsuse kätte. Kuid seda korralikult tasakaalus mängima saada on keerukas, kui pole siinusplaati, testrit ja piisavalt pealehakkamist kanalipaaride balanseerimiseks.