oopc kirjutas:
Ükskõik kes sa hariduselt,ametilt,tegudelt,inimesena oled kui pole kodus ellu jäänud siis pole millestkida rääkida ja kogu moos.
Tead sa mõnda siin ära surnud inimest, kes on peale seda Soome läind ja uuesti ellu ärkand?
Pigem on see just tugevuse ja mõtlemise / edasi pürgimuse näitamine, kuna ilmselgelt jääb spetsialistile, firmale vms Eesti oma väikese turu jmt idiootlike iseärasuste (hinnapakkumiste vettpidavus jne) kitsaks/ebaratsionaalseks. Need ajad on ammu möödas, kallis oopc, kus piisas ülikoolis ameti õppimisest ja siis elulõpuni kohalikus sohvoosis töötamisest. Tänapäeval on elu kõvasti raskemaks läinud, samuti on Eestis (vb ka mujal) väga oluline faktor vanus. Võid ju oma hea skilliga kopitada ühel ametikohal 40-50nda eluaastani, aga kui siis peaks koondatama / firma pankrotti minema vms, siis on su väljavaated ikka tihtilugu väga nigelad.
NB! Räägime reaalsetest inimestest, mitte soss-seppadest, kes ehitusel abitööliste abid mustalt üle lahe käivad!!
(igasuguseid puduloijused ja napsulembe on meil siin Eestis küllalt, selleks ei pea neid vigaseid otsima lahe tagant)
ja nagu traur tabavalt ütles, siis ma ei saa aru, mida krdit see Sinu perset torgib oopc, kuidas keegi raha teenib? Minu arust on suurim anne see, kui loll ja oskusteta vend suudab leida endale ala, millega ennast ära elatada. See kuidas ta oma teenitud raha kulutab(kas liisib, joob või käib litsaris) pole enam teiste asi kommenteerida. Ning kõik inimesed ei saagi töötada ainult Eesti panga direktoritena. Tahes tahtmata peavad osad tegema müüja, koristaja, müügimehe ning k a tegutsema ka ehitus sektoris, ja kui Eestis töökohtadega on nagu on ning üle lahe sõit võtab sama kaua aega nagu Tallinnast Tartusse tööl käia siis milles probleem? Tunne parem rõõmu selle üle, kui kellegil hästi läheb ja mõtle sellele, kuidas ise temast edukamaks saada ( ja kui see nii lame ja kole ja nõme on, samas on kõik üle lahe Eestlased jobid, kes Eestis ei suutnud leivaraha kokku kraapida, siis mine tee järgi! Ei tohiks ju eriti keeruline olla, kui sinu kirjatükke lugeda. Ilmselt peaks iga sant parem ehitaja olema, kui see, kes seal reaalselt tööl käib. Või siis oled Eestis tõesti nii hea koha peal, et raha pole number ja pole põhjust paremaid võimalusi otsida - viimases ma muidugi sügavalt kahtlen, kuna elementaarne kirja ja väljendusoskus on vajalik igas riigis, eriti välisriigis, kus niisama lalisedes ei saa keegi sinust mitte muffigi aru.