mx7k kirjutas:
Vuffel kirjutas:
Täiesti nõus, et palkasid peab tõstma. Kuid miks ainult õpetajatel? Miks mitte müüjatel, kojameestel, päästjatel, politseinikel, vanglaametnikel, bussijuhtidel, arstidel jnejnejne. Lisaks, huvitav, kas õpetajad teavad ka, kust see raha leida nende palgatõusuks? Valitsus ju pakkus välja, et 700euri põhipalgaks alates 2013a-st, kuid sellega ei oldud ka nõus. Esialgu võiks ju sellegi vastu võtta.
Aga mis sinu arust siis praegu bussijuhid, arstid jt teevad? Vanglaametnikel on väga korralikud palgad (kõvasti üle keskmise, mingi aeg oli topelt lausa). Aga see on põhjendatud, neile ei saa vähe maksta, kuna muidu nad ostetakse ära.
Politseinikud on ka avaldandu meedias, et see kärpimine on ülemõistuse, et patrullid ei saa välja sõita - bensiiniraha pole põhimõtteliselt.
Müüjad ja kojamehed ei tööta üldjuhul avalikus sektoris, mistõttu nende palgad olenevad täiesti tööandjast.
Ütle mulle palun, kui mitmes linnas arstid streigivad? Või päästjad-parameedikud-politseinikud-piirivalvurid? Ainsad kes kisa teevad, on õpetajad, bussijuhid (osa neist, mitte kõik) streigivad nende toetuseks. Kui oleks bussijuhid alustanud, vaevalt õpetajad neid toetama oleks läinud. Politsei kohalt- vaid Lääne prefektuur teatas, et neil on bensurahad otsas selleks aastaks.
Mis puutub vanglaametnike palkadesse, siis kui Sa midagi ei tea, siis ära võta palun üldse sõna selle koha pealt. Tavalise vangivalvuri palk (ilma erialase väljaõppeta) jääb üldjuhul alla keskmise palga, kõrget palka seal saavad vaid ülemused. Reavalvuril on hästi, kui saab 800 eurot brutos, kontaktisikud teenivad 1000-1200 euri brutos jne. Seda keskmise palga kahekordset võib seal vaid unes näha

Tõesti, ülemused (direktorid, nende asetäitjad, üksuste juhid jt bossid) saavad palka üle 2000 euro brutos.
Täiesti nõus, et erasektori töötajate palk sõltub nende tööandjast. Aga täpselt samamoodi sõltub ju ka õpetajate jt avaliku sektori tegelaste palk nende tööandjast- riigist. Selles mõttes saaks riik ka erasektori palku tõsta, tõstes alampalka. Miks alampalka? Aga seepärast, et müüjad-kojamehed jt saavad enamjaolt miinimumi ning üldiselt on ka natuke kõrgemad palgad otseselt sõltuvuses alampalgast.
Ma ei ütlegi, et kisa ei peaks tegema. Peaks muidugi, sest vastasel juhul võivad asjad ilmselt vaid hullemaks minna, kuid võiks mõelda reaalselt ja mitte oma nõudmistega utoopiasse minna. Kust see raha peaks tulema, mida õpetajad nõuavad? Ainuke väljavaade oleks makse veelgi tõsta (kütuse-, tubaka- ja alkoholiaktsiis jne). Seda aga ei taha keegi.