l1fted kirjutas:
ja olemegi sealmaal, et kes ei lähe, ei lähe nagunii.
kes läheb, käib ära ja pole ka hullu.
kõigi elu läheb vaikselt edasi ja asi ants
Hea üldistus. Tõenäoliselt, on sama mõtet arvesse võttes jäetud ka kohustuslik ajateenistus. See, et karjäär, ülalpeetavad kes ei kvalifitseeru ülalpeetavateks (kuna ära ei sure, arvestades pensionit ja toimetuleku piirmäära), mõnel inimesel haridustee, kõigele korralik vesi peale tõmmatakse, ei ole argument - elab ju pärast edasi ikka, pohui, et inseneriks õppiv kutt on sunnitud pärast 12h tööpäevi tegema rehvivahetuspunktis näiteks.
AntiL kirjutas:
Nojah, ma ütlengi, et selliste erijuhtumite osas võiks riik paindlikum olla ja kasvõi natuke rohkem inimese tausta süübida, mitte lihtsalt purki urineerimise ja kaalumise põhjal asju otsustada. Aga no siis tekiks jälle igasugu muud kontingenti, kes seda asja osavalt enda kasuks pööravad. Nokk kinni, saba lahti. No need liisingud ja värgid on ka siuke teema, et kes ikka oma tulevikuplaanidest tõsiselt huvitatud on, teeb endale need KV asjad selgeks, mitte ei koorma ennast igasugu hüvedega üle, et siis ühel hetkel enne 27 eluaasta täitumist suuri silmi teha ja imestada, et meil on selline asi olemas, nagu kohustuslik ajateenistus.
Suuri silmi tehti vaid selle peale, et eriarstid olid arvamusel, et antud seljavigastust ei saa operatsiooniga ravida, kaitsevägi seevastu, et proovida võiks ikkagi. Lõpuks kui antud diagnoos vastavas dokumendis sai teatud tingimuste puhul "kõlbulik" staatuse, mindi teenima - korra kuus tuli laatsaretis "taastuda" 5-12 päeva. Seda selle tõttu, et voodist ei saanud isegi põrandate pesemiseks (püha graal) tõusta.