mattu kirjutas:
võrreldakse palku ja kütuse hindu eesti ja võõrrrikiide vahel, jäetakse aga paljud muud asjad võrdlemata, näiteks kinnisvara, teenused jne.
kui inimene käib 200km kaugusel tööl, mis siis teha kas siis riik peaks hakkama talle maksma seda sõitu kinni või? mis oleks see riigi lahendus?
mina isikliklt näeks, seda et võiks hakata koomale tõmbama makse ja sellega seoses ka sotsiaal toetusi, kuna need rahad niikunii ei jõua sinna kuhu neid kõige rohkem vaja.
töötad pool elu ja maksad sots makse, kuid kui jääd töötuks, saad sealt naeruväärse summa, milleks maksta siis seda üldse?
samas võiks kaotada bensu ja elektri aktsiisi, sest üldjuhul riik saab sealt suure osa siiski tagasi km näolt, kuna inimestel jääb rohkem raha kätte, siis tarbitakse mingit muud teenust, ning km jääb ikkagi riigile, kokkuvõtteks jääks riigi rahakoti küll väiksem auk, kuid inimeste heaolu suurenks, ning ausad eraettevõtjad võiksid tulenevalt oma kulude vähenmisega seoses kauba odavamaks muuta, kuid reaalsuses mida rohkem inimestel raha seda suuremaks tõusevad hinnad.
Riik ei peaks inimesele sõitu otseselt kinni maksma, vaid tõstma palka, et see sõit end ära tasuks. Näiteks tuttav Saksamaal käib tööl 250km kaugusele, kuid palk on samal ametikohal suurem, kui sarnase tööga 100km kaugusel käijal. Muidu suures osas nõus sinuga. Alles eile rääkis raadios uudistes Eesti Energia kasumist ja Sandor Liive (EE juht, kes siis ei tea veel) ütles, et põhimõtteliselt võiks inimestele elektrit ka tasuta anda, kuid see ei oleks eriti mõistlik. Ehk siis kasum on nii suur, et nad saaksid ilusti hakkama ka ilma elektrimaksuta, kuid ei, seda ju ometi rahvale lubada ei saa. Töötukindlustus makse on veel omaette nali- maksad terve tööstaaži üsna arvestatava summa ja kui näiteks lahkud töölt ülemuse survel (nt tehakse elu nii põrguks, et sul ei jää muud üle, kui lahkuda kollektiivist, vms surve) ja sa ei saa mitte üht senti. Ainult siis, kui koondatakse või lahti lastakse (seda ka juhul, kui sa ise otseselt süüdi pole), saad sellest maksmisest kasu. Üks tuttav kaotas samamoodi töö, et sunniti ära minema, ähvardati igasugu asjadega jne, kuid kuna inimene selline vaikne ja ei taha jamasid, siis kirjutas lahkumisavalduse. Kuid ühtegi senti oma töötukindlustusmaksest ei saa. Vot seadused siis.
oopc, ma ei väidagi, et inimesed ei peaks end liigutama. Muidugi peaks, ma ei vaidle üldse vastu. Aga point on selles, et palgad võiksid/peaksid olema samas suurusjärgus hindadega, nii nagu on mujal Euroopas. Võrreldakse ju koguaeg Eestit muu Euroopaga.